Хотин та Кам’янець-Подільський, 2 дні

Дводенний тур до Кам'янця-Подільського (екскурсія старим містом і замком) та Хотинської фортеці.

Вартість туру:

машиною - 2300 грн (до 3ох осіб)
мінібусом - 2700 грн (до 8ми осіб)

Ціна включає машину/мікроавтобус з водієм.
Додатково Ви можете замовити екскурсію по Кам'янець-Подільському і двом фортецям вартістю 500 грн. для 2ох осіб разом з вхідними квитками.

Хотин
Родзинкою Хотинського регіону є старовинне величне місто з фортецею.
Місцеві жителі зберегли багато гарних легенд про історію цієї землі. Якщо обходити фортецю за периметром, на стіні, недалеко від страшної вологої плями можна побачити слід від гармати. Орнамент там переривається, натомість замість нього легко побачити зображення глечика. Існує легенда про це місце. Начебто у ті часи, коли ще не було колодязя на території фортеці, замок якось взяли в облогу вороги. Мужньо обороняли твердиню сотні воїнів, але вони робили б це з подвійною силою, якщо б мали що попити. Спраглі вояки були на межі смерті – і тоді якась мужня дівчина вночі зробила вилазку до струмка, який обігає навколо фортеці. Вона набрала повний глечик води, та вже під час підйому у неї влучила ворожа стріла. Дівчина, стікаючи кров‘ю, все ж донесла свою цінну ношу до змучених солдат – а потім романтично померла в них на руках. Після цього вояки схаменулися та взялися копати колодязь глибиною 65 метрів. Ця сумна та лірична легенда стала основою символіки тутешніх земель.

Hotyn Fortress, Ukraine  Hotyn Fortress, Ukraine Hotyn Fortress, Ukraine

Кам'янець-Подільський
Кам'янець-Подільський розташований в 25ти км на північ в місці де Молдова та Румунія перетинаються на кордоні з Україною. Це одне з найстародавніших міст України розташоване на скелястому острові, опоясане тугою петлею річки Смотрич, що протікає в живописному глибокому каньйоні, став неповторним місцем, на якому близько десяти – одинадцяти століть скульптори і архітектори різних країн творили кам'яне диво. Кам'янець-подільський і сьогодні чарує неповторною єдністю ландшафту і архітектури.

Історичне минуле Старого міста приховує безліч таємниць. До цих пір остаточно не встановлено, коли виник Кам’янець. Деякі історики вважали, що місто було побудоване на початку нашої ери даками в період римо-дакійських воєн. Називалося воно тоді Петридавою або Клепідавою (від грецького “петра” або латинського “ляпіс” – камінь і дакійського “дава”- місто). Вперше Кам’янець згадується у староруських літописах як одне з міст Галицько-волинського князівства, починаючи з 1196 року. Місто пережило напади орд Батия. На території замку знайдені залишки укріплень XII-XIII століть, а в центральній частині старого міста під час реставраційних робіт виявлені залишки дерев'яного житла тих часів, знищених пожежею.

Геополітичне положення впродовж XIV-XVIII століть привертало до Кам’янець-Подільського увагу численних завойовників, які бачили в ньому природний військовий форпост. Після короткого (1374-1430) панування литовців місто надовго підпало під владу Польщі (1434-1793). За час свого панування поляки побудували тут достатньо багато культових, житлових і оборонних будівель, які сформували вигляд Кам’янець-Подільського. Наклав свій відбиток на його архітектуру і короткий (1672-1699) період турецького панування. Втім, староруські будівельні традиції, під впливом яких вже на початку XV століття склалися основні риси планування і архітектури міста, переважили і західноєвропейські, і мусульманські канони. За свою багатовікову історію місто-музей відзначало достатньо багато руйнувань і перебудов. Але, незважаючи на це, давня територія Кам’янець-Подільського зберегла свою архітектурну неповторність. Впродовж багатьох століть Кам'янець-Подільський був осередком культурного життя Поділля.

Kamianets-Podilskyy Castle, Ukraine Kamianets-Podilskyy Castle, Ukraine Kamianets-Podilskyy Castle, Ukraine

Кам'янець-Подільський не можна уявити без знаменитого старого замку – унікальної оборонної споруди XI-XVII століть, побудованою на скелястому мисі біля вузького перешийка, через який вела давня головна дорога до Старого міста. Кам'яні укріплення XI століття, побудовані на основі ще раніших, мало чим нагадували сучасну могутню твердиню з 11 башт, сполучених високими мурами. Залишки староруських укріплень знайдені в різних частинах замку: у Денній башті – фрагмент стіни з бійницями, а залишки невеликої, овальної в плані башти – посеред замкового двору біля Ласкої башти. Могутність Кам’янецьких укріплень вражала численних мандрівників. За свою багатовікову історію місто-фортеця було взяте лише двічі: у 1393 році литовським князем Вітовтом через незгоду всередині гарнізону фортеці і в 1672 році турками завдяки чисельній, більш ніж в 60 разів, перевазі. Кам'янець-Подільський був населений представниками трьох общин – русинів (українців), вірмен і поляків, кожна з яких мала по декілька храмів. В період розквіту середньовічного міста тут існувало понад 30 культових споруд, з яких донині збереглося 13.

Західна частина Старого міста за часів середньовіччя складалася з костьолів і монастирів(за проектом польських архітекторів), в центрі якої розташована площа Польський ринок. У центральних кварталах міста знаходиться комплекс Домініканського монастиря (тісно пов'язаний з родом Потоцких). Заснований в XIV столітті і остаточно сформований в середині XVIII столітті у стилі барокко архітектором Яном де Вітте. Розташований в північно-західній частині Центральної площі, Петропавловський костьол був Кафедральним. Споруда, будівництво якої почалося ще в XV столітті, впродовж століть неодноразово добудовувалася. Одна з найцікавіших прибудов у вигляді мінарета з'явилася в кінці XVII століття за часів турецького панування.