Велопрогулянка Львовом

Цікавий оглядовий велотур парками та зеленими зонами Львова, який підійде як новачкам так любителям велопрогулянок. Ви матимете можливість проїхатись парком Погулянка та Винниківським лісопарком, насолодитися природою та свіжим повітрям посеред гамірного міста, зупинитися та перепочити біля Винниківського озера та Чортових скель.

Регіон: м. Львів
Формат: комфорт
Рівень: любитель
Тривалість: 4-5 год.
Загальна відстань: 20 км
Маршрут мандрівки: пл. Галицька – вул. Левицького – парк “Погулянка” – вул. Китайська – Винниківський лісопарк – Винниківське озеро – Чатові (Чортові скелі) – с. Лисиничі – вул. Глинянський Тракт – вул. Личаківська – пл. Галицька.
Стартуємо від памятника Д. Галицькому та по вул. Левицького рухаємось до парку Погулянка.
До 19 ст. територія парку знаходилась фактично на окраїні міста. У середині цього ж століття землі парку купив Ян Кляйн. Він упорядкував парк та побудував пивоварню. Згодом Кляйн заснував популярний на той час ресторан, який швидко став його об'єктом уваги, а парк занепав. Щоправда, центральна алея й надалі залишались улюбленим місцем прогулянок заможної львівської публіки (очевидно, тому і закріпилась назва парку з тих часів). В 1940 р. влада прийняла рішення про розміщення на Погулянці міського парку культури та відпочинку. Але цей план не був втілений у зв'язку із початком війни. Наступний план реконструкції парку майже повністю відтворював його первісний вигляд.

Сьогодні ж Погулянка – це лісопарк із упорядкованою центральною алеєю (якою ми проїдемось аж до початку вул. Китайської) та озерцями вздовж неї.
Вул. Китайська впирається у Винниківський лісопарк. Основними цікавими об'єктами парку є Винниківське штучне озеро та Чатові скелі. Їдучи лісовими доріжками, дістаємось до озера, де можна зупинитись, щоб відпочити. Далі перетинаємо дорогу зі с. Винники до Львова, піднімаємось 300-400 м вгору та долаємо близько 200 метрів до Чатових (Чортових) скель. Назва “Чатові” пов'язана з чатами, які сиділи на скелях та слідкували, чи не наближаються татари до міста.  

 

Сучасна назва частково пояснюється легендою про чорта, який ніс камінь, щоб кинути його на собор Св. Юра. Але він злякався дзвона, впав під вагою важкої ноші та провалився крізь землю.
Повертаємось до Львова через с. Лисиничі, до якого зі скель спускаємось лісовою стежкою, яка далі переходить у грунтову дорогу. Нею ми виїжджаємо на вул. Глинянський Тракт, яка виводить нас вниз на вул. Личаківську, звідки вже зовсім недалеко до завершення нашої велопрогулянки.
 

Не забудьте взяти з собою перекус.

 

Вартість: 

1 особа
1000 грн.
2 особи
600 грн./з особи
3 особи
500 грн./з особи
4-7 осіб
450 грн./з особи
8 -10 осіб
400 UAH грн./з особи

Вартість включає:

- послуги інструктора;
- оренду велосипеда та шолома.