Моршин

Місто-курорт Моршин заснований в 1878 році, висота над рівнем моря 340 метрів. Завдяки жовчогінній, сечогінній і послаблюючій дії мінеральної води проходить очищення організму, півищується імунний статус, тому ефективно лікуються захворювання органів травлення, сечовивідних шляхів, обміну речовин, алергічних станів.

На початку 50-тих років минулого століття на Моршинському курорті було дев’ять санаторіїв. В цей час його оздоровниці могли прийняти на лікування до 15 тисяч осіб на рік. У 60-ті роки на курорті широко вивчалася лікувальна дія різних розведень мінеральної води джерела № 1 в комплексі курортної терапії захворювань органів травлення.

Починаючи з 1966 р., Моршинська геолого-розвідувальна партія проводить пошуки нових родовищ мінеральних вод. Так у 1968 р. було виявлено новий тип мінеральної води (свердловина № 6) – сульфато-хлоридної натрієво-магнієво-калієвої. Експериментально-клінічне дослідження цієї води дозволило розробити показання та методику її застосування при хронічних захворюваннях жовчних шляхів. З року в рік росте популярність моршинського курорту. Якщо на початку 60-х років на курорт кожен рік приїзджало 35-40 тисяч чоловік, то в кінці 80-тих років оздоровниці та лікувальні заклади Моршина приймають у два рази більше пацієнтів.

В центральній частині курорту неможливо не звернути увагу на будівлю загальнокурортного бювету мінеральних вод. Тут одночасно може приймати мінеральну воду 6 тисяч чоловік. Хворі приймають різні по мінералізації та температурі моршинські мінеральні води, які були отримані від розчинення натуральної ропи джерела № 1 та свердловини № 6. В Моршині є місце, яке варте уваги – центральна курортна площа, в архітектурний ансамбль якої входить простора будівля Палацу культури, який працює з 1972 року. Він став центром культурного дозвілля не тільки гостей курорту, але й працівників оздоровниці, жителів міста.
До послуг відпочиваючих кіноконцертний зал на 600 місць, великий танцювальний зал, музичний салон та салон мистецтва. Великою популярністю користується загальнокурортна бібліотека з читальним залом. Сьогодні Моршин по якості та ефективності лікування заслужено стоїть в одному ряду з курортами Карлові Вари, Вісбаден, Гуняді Янош та інші. Завдяки унікальним по своїй природі джерелам мінеральних вод, вдалому географічному розміщенню, доступному сполученню і чистому довкіллю відпочинок у Моршині завжди комфортний та приємний.

Відпочинковий комплекс “Нік”
Відпочинковий комплекс знаходиться в м. Моришин біля природнього озера, відразу при в’їзді до міста зі сторони Львова. Комплекс заснований в 2005 році та представляє чотири будівлі з парковкою для авто, літній майданчик з баром та альтанкою, літній комплекс-ресторан.