Івано-Франківська область

Івано-Франківська область славиться найгарнішими гірськими пейзажами. Вона приваблива у багатьох аспектах: природньому, історичному, екологічному та культурному. Найбільш популярні курорти цієї області: Яремче, Коломия, Косів, Драгобрат, Поляниця (Буковель). Яремче - містечко, розташоване в мальовничій долині річки Прут, просто зачаровує своєю красою. Яремче славиться архітектурними пам'ятками XVIII століття, проте, найвідомішою пам'яткою є водоспад Гук, - це ідеальне місце для прогулянок і відпочинку. Коломия є попередницею Карпат, незабутнім символом відродження святині, колискою Західно-української історії, перлиною і душею гуцульської землі. Найвідоміший музей Коломиї - музей Писанка.
Косів
Косів - районний центр Івано-Франківської області, один з найбільших на Україні осередків знаменитого гуцульського декоративно-прикладного мистецтва. Тут творять і проживають народні умільці, письменники, мистецтвознавці і науковці, праці яких відомі і за межами України.
Косівщина - неповторно мальовничий куточок Українських Карпат, край високих гір, стрімких потоків, чистого повітря, працьовитих і завзятих людей. Своєрідність краю є краса його природних ландшафтів, унікальна скарбниця природних екосистем, як ніде в Україні, народні звичаї та традиційна побутова культура ваблять до себе численних туристів.
Яремче
Яремче – мальовниче містечко, що знаходиться на південному заході Івано-Франківської області, у центральній частині Українських Карпат, у районі хребтів Чорногори і Горган. Перший спогад датується 1727 роком. У XIX ст. Яремче стає містечком для відпочинку, куди приїжджали відпочивати з Кракова, Варшави, Львова й інших міст Європи. Через якийсь час Яремче перетворюється в кліматичний курорт, який притягує безліч туристів в Українські Карпати. Сьогодні місто – відомий туристичний центр Прикарпаття. Через місто тече мальовнича ріка Прут, яка омиває скелясті береги.
Коломия
Місто Коломия розташоване на південному заході України на лівому березі річки Прут і належить до найдавніших галицьких поселень. Її стародавня історія, особливо літописна доба сягає у глибину тисячоліть.
Буковель (Поляниця)
Село Поляниця відоме через український гірськолижний курорт "Буковель", який знаходиться на його території. Це новий великий гірськолижний курорт в Івано-Франківській області, в 30 км на захід від Яремче. Це перший курорт європейського класу в Україні, з високою швидкістю крісельних підйомників, ретельно доглянутими схилами і сніговими гарматами, сучасною пропускною системою на витяги для лижників, і всюдисущними співробітниками служб безпеки. Це незвично бачити такий ступінь організації в Україні. Курорт Буковель був ретельно спланований для того, щоб зробити катання на лижах та сноуборді приємним і зручним, і, щоб уникнути великих черг і затримок на витягах.
Татарів
c.Татарів – кліматичний бальнеологічний низькогірний курорт зі своєрідним цілющим мікрокліматом та чудовими лісовими ландшафтами. Карпатське село Татарів знаходиться на висоті 750 м над рівнем моря. Розкинулося воно попід горами уздовж річки Прут. Колись це було польське курортне містечко. Протяги між горами, коли кожної наступної хвилини повітря вже зовсім інше, ніж було перед цим, допомагають успішно лікувати астму, бронхіти. Навколишні гори покриті хвойними та буковими лісами.