Закарпаття

Закарпатська область є центром Європи. Гостинне місцеве населення сердечно зустрічає туристів на високогірній землі, де течуть швидкі ріки, б'ють цілющі джерела, простягаються зелені луки і ліси. У даній області варто відвідати два міста: Мукачево та Ужгород. Мукачево є другим за величиною містом в Закарпатті. У різні часи місто було частиною різних держав, що відбилося на його архітектурі, національному та етнічному складі, традиціях і звичаях населення. В області знаходиться кілька монастирів, два середньовічних замка і чудові палаци Шенборнів та Ракоці. Ви ніколи не знайдете ще одне місто з таким органічним поєднанням стародавнього спокою і сучасного бурхливого життя. З давніх часів в Ужгороді збереглися численні архітектурні пам'ятки - Ужгородський замок, Римо-католицький собор, Горянська ротонда ХІІ століття та багато інших.
Драгобрат
Найцікавіший гірськолижний район в Україні - це Драгобрат. Тут ви знайдете надійний шар снігу і головні зимові об'єкти протягом півроку. На Драгобраті лижний сезон починається в листопаді і закінчується в травні. Високі вершини, такі як Стіг (1704м) і Близниця (1883м) покриті снігом до кінця квітня або початку травня, що робить його українським топовим місцем для любителів швидкісного катання. Тут ви не побачите черг чи натовпу, і це ідеальне місце, щоб відчути дику природу і неповторну карпатську душу. Тут можна легко перейняти культуру українських горян, спробувати оригінальні страви, придбати традиційні продукти і, нарешті, провести незабутній вечір та ніч в барі. Драгобрат також дуже популярний серед любителів сноуборду. Іноді ви можете відвідати їх вечірки з екстримальними стрибками та акробатичними трюками.
Пилипець
Село Пилипець розташоване на висоті 700-750 м по дорозі з Воловця (15 км) до Міжгір"я. Найбільш відомі гірськолижні схили на г. Гимба (довжина траси 1500 м) та горі Жид Магура (довжина траси 900 м). Витяг Боржавські полонини розташований на північному схилі гори Гимба (1497м.) біля її підніжжя. Його довжина 1500 м, перепад висот між нижньою та верхньою станціями складає 402 м, витяг за 7.5 хв доставляє гірськолижників до верхньої станції, розташованої на висоті 1163 м. Пилипець є відомим місцем зимового та літнього відпочинку, тут проходять туристичні маршрути до водопаду Шипіт, на хребет Боржави, вершини Великий Верх (1599 м), Стій (1679 м), Гимба (1497 м), Жид Магура (1517 м).
Ужгород
Ужгород - одне з найвіддаленіших поселень України. Ви ніколи не знайдете інше місто з таким органічним поєднанням стародавнього спокою і сучасного бурхливого життя. Герб Ужгорода, як і в давні часи, зображує традиційну соковиту виноградну лозу - символ багатства і братерства. За даними археологічних джерел, у першій половині 1 тисячоліття нашої ери ця територія була заселена предками слов'ян, які в історії відомі під назвою білих хорватів, які побудували тут ранньофеодальне селище - центр слов'янського князівство на чолі з легендарним князем Лабортцем. З давніх часів збереглися численні архітектурні пам'ятки Ужгорода - Ужгородські касти, римсько-католицький собор, Горянські ротонди ХІІ століття, і т.д.
Мукачево
Розташоване містечко над річкою Латорицею в передгір'ях Карпат, населення близько 90 тисяч, багато угорців. Головна туристична пам'ятка Мукачево - замок "Паланок". Він височіє на пагорбі з 100% оглядовою здатністю. Проїжджаючи по дорозі із Мукачевого до Берегово, замок можна описати так: Виглядає місцевість трохи дивно - посеред рівного простору стирчить гора висотою в 188 м. Є версія, що її походження - штучне, а насипали її (звичайно ж, прості пригноблені люди) жахливо страждали, звідки і пішла назва.