Замки Львівщини та Підкамінь

Одноденний тур передбачає відвідання двох популярних замків Львівщини – Олеський та Підгорецький, які входять до стандартного туру “Золота Підкова”, та старий монастир у с. Підкамінь. Усі пам'ятки знаходяться недалеко одна від одної, отже, в дорозі Ви проведете мінімум часу. Найкрасивішим є Олеський замок, який височіє на пагорбі. Його Ви побачите ще під'їжджаючи до комплексу. До того ж, у Олеському замку є ресторанчик, де можна смачно поїсти. Підгорецький замок вважається найціннішим взірцем палацово-паркової архітектури України. До комплексу входять оборонні системи, палац, церква та парк. Підкамінь не входить до стандартних популярних маршрутів навколо Львова, але старовинний монастир, невеликий парк поруч, скелю з козацькими хрестами навколо варто побачити.

Маршрут мандрівки: Львів – Олесько – Підгірці – Підкамінь – Львів.

Це, безумовно, унікальний одноденний тур, оскільки стандартний маршрут замками Львівщини не включає Підкамінь – давнє містечко, де добре збереглися монастир з парком неподалік та козацькі хрести навколо скелі. Ви остаточно переконаєтесь у безцінному історичному багатстві України та  відчуєте себе у Машині Часу: розпочнете мандрівку з історії перипетій королівського двору та перенесетесь вже у часи перетворення замків та монастиря у музеї або напівзруйновані будівлі, які зараз знаходяться на реставрації.  Подейкують, в стінах замку можна побачити привида, який мешкає тут вже не одне століття.

Розпочинаємо нашу мандрівку о 10.00 зі Львова.

Через годину матимете можливість спостерігати на пагорбі один з найкрасивіших замків Східної Європи – Олеський, який в гарну погоду видно навіть з Волині. Опинившись перед порталом монастиря капуцинів з костелом Святого Антонія і пройшовши через кам’яну арку у стилі бароко, Ви побачите замок, розташований у надзвичайно мальовничій місцині. Прогулюючись вздовж оборонних мурів, зможете насолодитись величними краєвидами, а на подвір’ї та в залах замку – відчути подих середньовічної краси і величі. У музеї, що розташований у стінах замку, зібрано твори живопису, скульптури, ужиткового мистецтва Х-XVIII ст., більшість експонатів виставлено вперше.

До того ж, у замку можна смачно пообідати у ресторані “Гридниця”, де Вам запропонують скуштувати національні українські страви та посмакувати настоянками власного виробництва.

Одразу за Ясеновом погляд привертає величний силует старовинного замку, який видніється на вершині гори. Це і є знаменитий колись в усій Європі, а тепер призабутий Підгорецький замок – гордість “Золотої підкови” замків України. В його ансамбль входить триповерховий палац, заїжджий двір, костел і парк. У селі Підгірці, при дорозі, бачимо закинутий костел Святого Йосифа, збудований у XVIII столітті. Від костелу, алеєю через яблуневий сад, що був колись частиною парку, потрапляємо в один з найгарніших українських замків. Підгорецький замок був споруджений у XVII столітті французьким інженером Бопланом, а палац – італійцем Дель Аква. Цей замок скоріш нагадує палац, аніж фортецю, і різко контрастує з суворими, войовничими форпостами Поділля.

Селище Підкамінь розташоване неподалік від Підгорецького замку: доїхати туди можна автомобілем всього за 30 хв.

Назва “Підкамінь” не безпідставна: поселення дійсно розміщене під так званим Чортовим каменем, що височіє поруч з монастирською горою з найдавніших часів. Сюди варто приїхати не лише, щоб побачити чудові краєвиди, а й оглянути унікальний оборонний домініканський монастир, сім каплиць, що розкинулись довкола Монастирської гори, дзвіницю, дивовижний, магнетичний камінь, оточений козацькими хрестами та могилами, та й просто відчути усю феєрію цього надзвичайного енергетичного та, навіть, містичного місця. Існують легенди, що невідомий богатир приніс з гір скелю і поставив її на місці, де була заснована фортеця. Недалеко від каменю є майже недосліджені печери, легенди про яких пов‘язують з опришками та козаками. Поселення ж з‘явилось тут у зв‘язку із заснованим в XVIII столітті домініканським монастирем. Існує версія, що його заклали ченці, яких вигнали з Києва монголи в 1234 році, та перша задокументована згадка про монастир відноситься до 1464 р. Пізніше, в 1519 р. він був спаленим татарами і вже в XVII-XVIII ст. його було відбудовано. Монастир мав багату бібліотеку і архів, які повністю згоріли під час Першої світової війни. Інші пам‘ятки архітектури комплексу – це келії XVII-XVIII ст., оборонні стіни з воротами та баштами  XVIII ст. та окремо зведена дзвіниця з трьома високими напівкруглими арками. Кажуть, що в ясну погоду, піднявшись на дзвіницю, можна побачити Почаївську лавру. В центрі подвір‘я височіє коринфська колона на багатосярусному постаменті з мідною, позолоченою фігурою Богоматері. Ця позолота поруч з облізлими, зруйнованими часом стінами творить дивний коктейль вражень.

Початок подорожі: 10:00 зі Львова

Повернення до Львова: близько 18:00

Ціна:

машиною – 2050 грн

мінібусом (до 8 осіб) – 2450 грн

Ціна включає:

- трансфер (авто/мінібус)

-карта Львівської області

- роздруківки з інформацією про відвідувані місця

Не включає:

- послуги гіда

- вхідні квитки

- обід

* Мандрівка здійснюється без супроводу гіда. Ви отримаєте карту Львівської області та роздруківки з інформацією про місця, які відвідаєте.

Інформація про Олесько, Підгірці та Підкамінь в pdf (українською мовою).