Велотур “7 легенд Закарпаття”

Велосипедний тур “7 легенд Карпат” триває 7 днів. За цей час ви подолаєте близько 230 км, спостерігатимете за могутніми гірськими потоками, вражаючими водоспадами, милуватиметесь квітучими долинами і полянами, скелями і вершинами, музеями, давніми церквами замками, дегустуватимете закарпатські вина та сири, дізнаєтесь про особливості карпатської та угорської кухонь та ін. Кожного дня ми отримуватимемо нові неповторні враження та досвід.

Регіон: Закарпаття
Сезон: травень – вересень
Рівень: любитель
Тривалість: 7 днів
Формат: комфорт
Транспорт: мінібус
Старт/фініш: Воловець/Берегово
Дати: 19-27 липня, 3-8 серпня 
Просимо додатково звертатись щодо організації окремого туру для груп від 5 осіб.

За бажанням, організовується додаткова програма у Львові: проживання, екскурсії, зустріч групи та інструкторів, відвідини Оперного театру та ін. – http://www.inlviv.info/.

1-ий день

Відстань: 28 км
Проживання: приватний міні-готель
Цікавинки дня: водоспад Шипіт, с. Пилипець

Прибуваємо у м. Воловець, збираємо велосипеди і гайда в с. Пилипець, де нас чекають по-карпатському гостинні господарі. Насолоджуємося обідом, що включає традиційні страви карпатської кухні та вирушаємо на пішу прогулянку до водоспаду Шипіт. 

 

Водоспад спадає численними живописними каскадами у вузьку ущелину і з обох сторін затиснутий крутими скелями. Його дійсно вважають одним з найкрасивіших водоспадів у Карпатах. Над водоспадом піднімається полонина Боржава, яка є традиційним місцем випасу худоби, де все літо проводять пастухи. У своїх колибах вони готують смачні сири (бринзу та вурду).

2-ий день

Відстань: похід у гори

Проживання: приватний міні-готель
Цікавинки дня: хребет Боржава

Яка ж буде поіздка в Карпати. та ще й без походу в гори! До 1200 м тут ростуть букові ліси, а вище – альпійські луки (по-місцевому "полонини").  Ліси повні суниці, чорниці та малини. Вершини відкриті, тоу матимемо можливість спостерігати прекрасні панорами навколишніх гір з оглядом на десятки кілометрів.

 

3-ій день

Відстань: 46 км
Проживання: готель
Цікавинки дня: Межигірський перевал, Колочава, Святодухівська церква, музеї.

Сьогодні ми повинні подолати Міжгірський перевал – це своєрідне прощання з Карпатськими горами і спуск у рівнинне Закарпаття. Попереду нас чекає село Колочава. У минулому прикордонна зона трьох держав: Польщі, Румунії та Чехословаччини, Колочава зберегла в собі

 

усе тільки автентичне та неповторне. Посередині села на горі розташована дерев'яна Святодухівська церква. Дерев'яне будівництво є однією з візитних карток Закарпаття. Три музеї Колочави – "Вузькоколійка", музей під відкритим небом "Старе село" і комплекс "Стара школа" – визнані одними з кращих музеїв України. Оригінальні музейні експонати в точності відображають життя і побут сільських мешканців.

4-ий день

Відстань: 44 км

 

Проживання: приватний міні-готель
Цікавинки дня: Ольшанське водосховище, сироварня, майстерклас з гуцульського танцю.

Залишаючи неповторну Колочаву, ми проїжджаємо повз Ольшанське водосховище. Величезна гребля висотою 40 метрів і дика природа поруч з нею створюють неповторну атмосферу. Попереду нас чекає чергове диво – село Нижнє Селище. Доглянуте, затишне село щорічно в липні приймає гостей на сільський музичний і етнічний фестиваль, який може здивувати навіть найвимогливіших фестивалеманів.

 

Тут ми відвідаємо сироварню, в якій все готується за швейцарськими рецептами й технологіями. Якщо на словах це не вражає, то точно здивує смак і запах цих сирів. А ввечері для бажаючих інструктори проведуть майстер-клас гуцульських танців під музику місцевої етно-гурту "Гудаки".

5-ий день

Відстань: 60 км
Проживання: готель

 

Цікавинки дня: Іза (традиційні ремесла – лозоплетіння); оленяча ферма; Хуст; Виноградово: костел францисканців, руїни замку.

Насичений абсолютно різними враженнями день. Спочатку ми відвідаємо Ізу – село традиційних ремесел (лозоплетіння). Поблизу села ми заглянемо на оленячу ферму – чудова можливість поспілкуватися і погодувати милих тварин. Далі, якщо ми мандруємо у травні, відвідаємо мальвничу "Долину нарцисів" – заповідник, в якому виростає незліченна безліч диких нарцисів. Подібні місця, але меншої площі, залишилися в

 

небагатьох місцях – Альпах, Румунії, деяких Балканських країнах. Проїжджаючи Хуст , поглянемо на місцеву родзинку – реформаторську римо-католицькоу церкву XIV ст. Закінчимо день у Виноградові. Тут ми піднімемося до романтичних руїн замку, розташованого на Чорній горі, та оглянемо добре збережений Палац Перені і костел францисканців.

6-ий день

Відстань: 43 км
Проживання: готель

Цікавинки дня: р. Тиса, дерев'яні церкви, термальний басейн, дегустація вин

Сьогодні ми будемо їхати вздовж берегів річки Тиса та кордону з Угорщиною, вплив якої відчувається у всьому. Незвичні назви населених пунктів і вулиць поряд з українською пишуться угорською мовою. Тут найчастіше можна почути угорський говір. Практично в кожному селі ми будемо зупинятися для огляду дерев'яних храмів – всі вони унікальні. А на завершення - екскурсія по Берегово, купання у термальному басейні, святкова вечеря з дегустацією домашніх вин.

 

 


7-ий день

Відстань:
10 км
Цікавинки дня: Мукачево, замок Паланок, сувенірні магазинчики

Остання точка нашого маршруту – Мукачево. Це європейське містечко зі затишними кав'ярнями та кондитерськими, храмами, монастирем, ратушею і, звичайно, знаменитим

Замком Паланок. Гарний, добре збережений замок встояв навіть при набігах монголо-татар. Він розташований на горі, тому з терас в усі сторони відкривається красива панорама. Усередині замку ряд сувенірних магазинчиків – бажаючі точно привезуть подарунки додому.

Ціна: 2700 грн з особи

Ціна включає:
- проживання в готелях
- проживання (всі сніданки, 3 обіди, 2 вечері)
- трансфер Берегово-Мукачево
- вхідні квитки в музеї та на оленячу ферму
- супрновід гіда впродовж усього маршруту
- супровід інструктора/ів
- медична страхівка

НЕ включає:
- проїзд до Воловця
- харчування (4 обіди та 4 вечері)
- оренда велосипеда та спорядження

Щоб забронювати тур, вам необхідно надіслати листа на нашу скриньку  contact@adventurecarpathians.com, вказавши наступні деталі:

- ім'я та прізвище, країна;
- кількість туристів;
- ваш рівень підготовки;
- контактний телефон та електронну адреса;
- назва туру;
- бажані дати туру.

Одразу після підтвердження, попросимо вас здійснити передоплату – 840 грн з особи. Решту можна оплатити по приїзді.

Якщо ви бажаєте залишитись у Львові ще на кілька днів після туру, тут ви можете знайти корисну інформацію про готелі, апартаменти та хостели.