Фортеця Тустань

Вартість груповного туру:
300 грн. з особи.
Тривалість туру: 09:00 - 19:00.
Загальна відстань подорожі: 270 км.

Екскурсійний тур до фортеці Тустань являє собою просту і цікаву одноденну поїздку на скелі Урича, який дасть вам змогу прогулятися в мальовничій гірській місцевості, помилуватися химерними творіннями природи каменів і відтворити у своїй уяві складні форми давньої дерев'яної забудови. Після обідньої перерви, ви також відвідати місцевий водоспад Кам'янка. Сліди на скелях від дерев’яної забудови IX-XIII ст. ставлять Тустань в ряд унікальних пам’яток не тільки в Україні, але й в цілій Європі.На сьогодні немає збережених дерев’яних фортець IX-XIII ст. Графічна реконструкція Михайла Рожка дає можливість з достовірністю на 90% побачити архітектуру фортеці того часу. Унікальне поєднання природних скель та дерев’яної архітектури на висоті 40-80 м над рівнем долини робило фортецю неприступною і водночас вражаючою, неповторною.


Вартість груповного туру:
300 грн.
з особи.
Тривалість туру: 09:00 – 19:00.
Загальна відстань подорожі: 270 км.
Ціна включає: трансфер, карту Львівської області, послуги гіда (укр./рос. мовами). Вартість вхідного квитка на територію фортеці – 16 грн. з особи.


Вартість індивідуального туру:

машиною – 1300 грн.
мінібусом (до 8 осіб) – 1800 грн.

У вартість входить проїзд машиною (мінібусом) та супровід водія.

 


Водоспад Кам'янка
За 7 кілометрів від містечка Сколе розташований цікавий і мальовничий водоспад Кам'янка. Це дуже популярне місце відвідування туристами, яке також є геологічною пам'яткою природи. Розташований він на річці Опір, серед густого карпатського лісу. Каскад водоспаду спадає в невеличкий природний басейн, де полюбляють купатись туристи. Щоправда, вода тут досить холодна.


Фортеця Тустань
Тустань – унікальна пам’ятка історії та архітектури ІХ-ХІІІ століття, аналогів якої немає в Європі. Це місце – де історію можна повернути назад та стати частиною культури Українського Середньовіччя. За тисячу років до Різдва Христового на цій території жили племена язичників. На камінні цих скель ви можете знайти близько 270 петрогліфів. Найбільш популярними серед них є ознаки сонця, які прославляли язичницького бога Сонця. У IX – XVI столітті тут була фортеця з дерева. Після археологічних розкопок, вчені відтворили графічну реконструкцію 5-ти поверхової фортеці. У 1241 році фортеця була зруйнована монголо-татарськими військами. Існує також музей, де можна побачити залишки фортеці і археологічні знахідки. Висота скель становить близько 75 м. Зараз це частина українського історично-ландшафтого комплексу у складі природного національного парку “Сколівські Бескиди”.

Неповторність Тустані полягає не лише у її природних особливостях, хоча скеля сама по собі вражає. Унікальність Тустані полягає ще й у можливості точного (90%) відтворення дерев’яної забудови, що існувала на скелях. Річ у тім, що будівничі, споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю на скелях, довбали в камені пази для закріплення дерев’яних конструкцій. Дерева давно немає, а сліди в камені збереглися. Місто-фортецю Тустань творить комлекс скель Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб та скелі, які прилягають до хребта Воронового.